Par mums

Lielvārdes senlatviešu koka pils ir 10.-13. gs. pils ideālrekonstrukcija, kurai par pamatu ņemti arheoloģisko izrakumu materiāli no dažādām Latvijas vietām. Pils īpašnieks un autors Agris Liepiņš pili ir uzbūvējis paša spēkiem, sākot ar 1997. gadu. 

Pils teritoriju apjož aizsargsiena, aiz kuras ļaudis slēpās uzbrukuma gadījumā, savukārt vidū ir dažas dzīvojamās mājas, virsaiša nams ar apspriežu zāli, svētakmens un aka, kas aplenkuma gadījumā bija visnozīmīgākais objekts. 

Apmeklējuma laikā gids pastāstāstīs par seno laiku cilvēkiem, viņu dzīvesveidu un paražām. Tolaik cilvēki bija mazāki augumā un arī dzīves ilgums tiem bija ievērojami īsāks nekā mūsdienās. Apskatot pili, jāsarga galva, jo ēku durvis vairāk līdzinās nelieliem caurumiem sienā, taču tas darīts praktisku apsvērumu dēļ. Ja nezināt, kādi tie ir, brauciet uz Lielvārdi – tur jums visu izstāstīs.

Lielvārdes koka pilī aizraujošu piedzīvojumu noķers katrs - lielajiem tās būs jaunas zināšanas par Latvijas vēsturi un mierīga atpūta svaigā gaisā, savukārt mazie vienmēr ir sajūsmā par kāpelēšanu pa pils aizsargsienu.

Esat gaidīti arī svētkos – kāziniekiem sagatavots īpašs rituāls, pilī ir svinētas arī sudrabkāzas un jubilejas. Lai pieteiktu kādu svētku svinēšanu pilī, sazinieties ar mums!
.